بر اساس آمار فائو : کشاورزی ایران سالم‌ترین محصول آسیایی را دارد

بر اساس آمار فائو : کشاورزی ایران سالم‌ترین محصول آسیایی را دارد

/ براساس آخرین آمار فائو /

کشاورزی ایران سالم‌ترین محصول آسیایی را دارد

 

رضا نورانی رئیس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه ایران دارای سالم ترین محصول آسیایی است،  ادامه داد: برای ساماندهی و رهگیری محصولات ارگانیک تولیدشده در کشور کد ۱۸ رقمی به این محصولات اعطا شده تا مصرف کنندگان با جستجوی این کد در سایت انجمن ارگانیک بتوانند از اصالت این محصولات مطلع شوند. ایران در تولید سالم ترین محصول آسیایی رتبه نخست را دارا است و ما بایستی از این ظرفیت استفاده کنیم.

او همچنین خبر از ایجاد تعاونی ارگانیک در کشور داد و گفت: این تعاونی که در سازمان تعاون روستایی کشور ثبت شده است وظیفه دارد که محصولات ارگانیک تولید شده کشاورزان را به دست مصرف کنندگان نهایی برساند. محصولاتی مانند پسته، زعفران، خرما، عسل، انار، کیوی، مرکبات، عرقیجات، گیاهان دارویی و چای از جمله محصولات عمده ارگانیک صادراتی کشور که به کشورهای مختلفی از جمله کشورهای اروپایی صادر می‌شود. با توجه به اینکه محصولات ارگانیک ایران تحت نشان اروپا تولید می‌شود برای صادرات به این کشورها مشکلی ندارند و بدون بازرسی مجدد به اتحادیه اروپا صادر می‌شوند.

رئیس انجمن ارگانیک ایران افزود: فائو همچنین اعلام کرده است ایران با توجه به پتانسیل هایی که دارد علاوه بر اینکه می تواند نیاز خود را در بخش کشاورزی به طور کامل تأمین کنند بلکه می تواند نیاز کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز تأمین کند.

درباره نویسنده

طراحی سایت